• 0
  ازتخفیف های جنجالی تا 80% استفاده کنید

آموزش راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست دایرکت ادمین

درتاریخ 400/05/28 به روز رسانی شد

بسته نصبی وردپرس : آموزش راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس درهاست دایرکت ادمین

آموزش نحوه راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir

 
نصب پوسته در دایرکت ادمین ازطریق سایت آروین
راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس روی دایرکت ادمین ازطریق سایت آروین
آموزش نصب بسته نصبی در دایرکت ادمین درسایت آروین
راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس روی دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir
آموزش نصب بسته نصبی در دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir
نصب بسته نصبی آسان قالب وردپرس درسایت آروین https://arvien.ir
ساخت دیتابیس روی دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir
ساخت دیتابیس روی دایرکت ادمین از طریق سایت آروین https://arvien.ir
آموزش ساخت دیتابیس روی دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir
آموزش نصب بسته نصبی در دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir
آموزش نحوه نصب پوسته در دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir
آموزش نحوه نصب قالب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir
آموزش نصب قالب وردپرس در زمپ از طریق سایت آروین https://arvien.ir
آموزش نصب وفعال سازی بسته نصبی در دایرکت ادمین درسایت آروین https://arvien.ir

در این مقاله به آموزش راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس روی دایرکت ادمین میپردازم. که با استفاده از اون قادر خواهید بود. تا به راحتی قالبی که به صورت نصب بسته آسان در وردپرس طراحی شده و اون را خریداری کردید. را دقیقا مشابه دمو روی هاست نصب کرده و از اون استفاده کنید. اما قبل از اینکه به ادامه این آموزش از سایت آروین بپردازم لازمه تا توضیحاتی را در رابطه با قالب هایی با بسته نصبی ارائه کنم. همونطور که میدونید بعد از انتخاب قالب مناسب برای کسب و کار و سایت شما.

ادامه:

مهمترین بخشی که زمان زیادی رو هم از شما خواهد گرفت. اینه که شما بیایید و کلی وقت برای تنظیمات قالب و چیدمان ظاهر اون بپردازید. البته در قالب های رایگان و ساده اینطور نیست، چرا که صرفا یک ساختار ساده و چیدمان ثابت برای نوشته ها وجود داره که با افزودن نوشته. برگه، محصول و…همینطور اطلاعات در سایت نشون داده میشوند و برای تغییر چیدمان این نوع قالب ها باید. دست به کد شده و قالب خودتون را زیر و رو کنید، اما قالب های تجاری که با استفاده از صفحه سازها ساخته میشن شما روزها باید وقت بزارید.تاچیزی که مدنظرتونه رو از قالب بیرون بکشید و دقیقا بخواهید تا قالب خریداری شده را مشابه دمو و پیشنمایش قالب طراحی کنید.

ادامه:

اینجاست که یک ابزار کاربردی و پرطرفدار به وجود اومد. و با استفاده از اون قابلیتی فراهم شد تا کسانی که قصد فروش قالب دارند. بعد از طراحی یک بسته نصب از پیش نمایش سایت بسازند.وبا کلیه تنظیمات و افزونه هایی که روی اون سایت هست بعد از اینکه یک خروجی ازش تهیه شد.به راحتی بتونید تا در کمترین زمان ممکن و در عرض چنددقیقه. عینا کلیه اطلاعات رو روی دامنه جدیدی بالا بیارید. و اون چیزی نبود جز بسته نصب آسان وردپرس که دیگه کمتر فروشنده ای از اون برای فروش. قالب های طراحی شده خودش پیدا میشه که استفاده نکرده باشه. اگر از هاست سی پنل استفاده می کنید. میبایست به آموزش نحوه فعال سازی بسته نصبی آسان قالب در سی پنل مراجعه کنید.

بسته نصبی وردپرس چیست؟

منظور از بسته نصبی اینه که شما بیایید. ودرکمتر از 5 دقیقه عینا چیدمانی که برای یک قالب ساخته شده و پیاده سازی شده رو به همراه. کلیه افزونه ها و سایر تنظیمات که روی سایت مورد نظر فعال هستش رو بیایید و روی دامنه و هاست خودتون بالا بیارید. و دیگه نیازی نباشه تا روزها زمان بزارین تا برای صفحات اصلی، مطالب، آرشیو، برگه‌ها و… بیایید و یکی یکی چیدمانی که مدنظرتون هست رو طراحی و پیاده سازی کنید. به زبان ساده تر در قالب هایی که دارای بسته نصبی هستند. درواقع یک نسخه کامل از سایتی به صورت بک آپ تهیه شده و شما میتونید. با راه اندازی اون عینا همون سایت رو برای خودتون بالا بیارید.

ادامه:

با استفاده از بسته نصبی وردپرس کلیه تنظیمات موجود در سایت، قالب و افزونه ها مثل فارسی سازی و راست‌چین کردن قالب، درون ریزی برگه ها و… به صورت یک پکیج و در قالب یک فایل zip. تهیه میشه که بعد از اون میتونید تا با نصب این پکیج و وارد کردن اطلاعات دیتابیس.سایت در اون سایت خودتون را مشابه دمو و پیشنمایش عینا مطابق با کلیه تنظیمات ران کرده و بالا آورید.عملکرداین پکیج به این شکل هستش که درواقع شمایک نسخه ازقالب وتنظیمات اون به همراه اسکریپت وردپرس را در حالت خام دریافت میکنید. و بعد با طی مراحل کوتاهی میتونید تا با نصب اون عینا مشابه دمو سایتی که از اون. در همین پکیج خروجی گرفته شده را در دامنه و هاست خودتون نمایش دهید.

ادامه مراحل بسته نصبی وردپرس

برای ساخت بسته نصب آسان در وردپرس از افزونه ای به نام duplicator استفاده میکنند. که بعد از نهایی شدن طراحی و چیدمان قالب و تنظیمات سایت کافیه تا مراحل ساخت بسته نصب وردپرس طی شده. و در انتها دو فایل در خروجی برای دانلود تهیه خواهد شد، یکی از این فایل ها شامل تمامی فایل های مربوط به سایت که عبارت است از پوشه افزونه ها. فایل های وردپرس، فایل های اپلود شده و… به همراه پایگاه داده وردپرس و دومین فایل هم شامل فایلی با نام installer.php هستش. که برای نصب و راه اندازی بسته نصبی وردپرس از اون استفاده میشه و تنظیمات و دیتابیس. از طریق همین فایل کانفیگ شده و در انتها میتونید تا این فایل را از هاست خودتون حذف کنید.

آموزش راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست دایرکت ادمین

قبل از هرکاری ابتدا لازمه تا وارد هاست خودتون شده. و فایل بسته نصبی را در file manager هاست خودتون آپلود کنید. بنابراین به صفحه ورود در هاست دایرکت ادمین که با افزودن 2222: به انتهای آدرس دامنه شما در دسترس خواهد بود. مراجعه کرده بعد از اینکه وارد هاست خودتون شدید مشابه تصویر زیر روی سربرگ System info & files بشید. و روی گزینه   File Manager کلیک کنید و بعد از اینکه وارد لینک مقصد شدید به مسیر public_html وارد شوید.

ادامه:

نکته بسیار مهم قبل از نصب: در فایل های بسته نصب آسان اگر شما سایتتون رو از قبل دارید و وردپرس را راه اندازی کردید.باید بدونید که با نصب بسته آسان کلیه داده های شما از بین خواهند رفت چرا که وردپرس به صورت مجزا نصب خواهد شد. بنابراین هر پوشه و فایل غیرمرتبط با سایت رو از مسیر public_html حذف کنید.

ادامه:

حالا بعد از اینکه وارد فایل منیجر هاست دایرکت ادمین شدید. و به مسیر public_html مراجعه کردید روی دکمه Upload Files کلیک کنید. تا به صفحه آپلود فایل در هاست دایرکت ادمین هدایت شوید.

در پنجره باز شده فایل بسته نصبی وردپرس را که با فرمت zip. هستش و از فروشگاه های قالب سایت خریداری کردید انتخاب کنید تا آپلود بشه، بسته به حجم پکیج این کار ممکنه تا مدت زمانی طول بکشه بنابراین تا انتهای آپلود شدن فایل منتظر بمونید، بعد از اینکه فایل شما آپلود شد باید اونو از حالت فشرده خارج کنیم. بنابراین برای خروج فایل از حالت فشرده. با عبور ماوس از روی فایل بسته نصبی کادری مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد روی گزینه Extract کلیک کنید.

ادامه مراحل بسته نصبی وردپرس

با کلیک روی دکمه Extract به صفحه ای هدایت میشید.که فایلی با نام installer.php و فایل دیگیری با عنوان قالب مورد نظر را نمایش میده.که شامل فایل های وردپرس هستش، همچنین از شما میخواد تا مسیری که قصد دارید تا فایل ها بعد از اینکه از خروج از حالت فشرده در اون قرار بگیرندرو انتخاب کنید،بنابراین از اونجایی که قصد دارید تا در دامنه اصلی سایت بسته نصبی وردپرس رو راه اندازی کنید. در همون مسیری که توی فیلد Directory که آخرش به مسیر public_html ختم میشه رو دست نخورده باقی بگذارید. و روی دکمه Extract کلیک کنید. بعد از کلیک روی دکمه Extract منتظر بمونید. تا عملیات خارج کردن فایل فشرده از حالت zip. به انتها برسه در نهایت پیغامی مشابه تصویر زیر می بینید.

ادامه:

حالا که فایل ها با موفقیت خارج شدند خواهید دید. که دو تا فایل که یکی از اونها با نام installer.php و فایل دیگه هم عنوان دلخواهی مثل قالب.میتونه باشه که با فرمت zip. هستش وشامل فایل های وردپرس میشه ازاین فایل پکیج اصلی استخراج میشه، حالا فایل فشرده اولی که اونو از حالت فشرده خارج کردید رو میتونید حذف کنید. یا به پوشه دیگه ای منتقل کنید. تا باعث سردرگمی شما در هنگام راه‌اندازی بسته نصبی در هاست سی پنل نباشد.

ادامه:

در مرحله بعد آدرس دامنه خودتون رو در مرورگز وارد کرده.ودر انتهای اون آدرس installer.php را وارد کنیدتابه مرحله راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل وارد شوید. به عنوان نمونه آدرس شما میبایست به شکل mizbanfa.net/installer.php باشه. حالا همونطور که در تصویر زیر مشاهده میکنیددرصفحه مورد نظر اطلاعات و نیازمندی هایی که برای نصب بسته آسان وردپرس. لازمه به شما نمایش داده خواهد شد. که اگر برخی از اونها بر روی هاست شما فعال نباشه به صورت قرمز رنگ به شما نمایش داده میشه. اما اگر همه چی درست و دقیق بود با رنگ سبز رنگ قابل مشاهده خواهد بود.

ادامه:

 1. حالا همونطور که در تصویر مشاهده می‌کنید.روی بخش Options کلیک کنیدتاگزینه های مربوط به تنظیمات به شما نشون داده بشه.
 2. مانند نمونه از قسمت Extraction اون را در حالت آرشیو زیپ یعنی PHP ZipArchive قرار بدید.
 3. تیک گزینه I have read and accept all terms & notices را فعال کنید.
 4. در آخر روی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی از نصب بسته آسان هدایت بشید.

در صورتی که حجم بسته نصبی آسان خیلی بالا باشه و اینستالر قادر به اکسترکت کردن اون نباشه. می تونید از بخش Options روی گزینه Manual Archive Extraction کلیک کنید. دلیل انتخاب این گزینه این هستش که گاها به دلیل محدودیت هایی که ممکنه روی هاست شما وجود داشته باشه. این امکان وجود داره که در حالت اتوماتیک خود اسکریپت قادر نباشه. تا فایل های وردپرس را که در یک فایل دیگه ای در کنار فایل installer.php قرار داره را از حالت زیپ خارج کنه،

ادامه مراحل بسته نصبی وردپرس

 بنابراین وارد فایل منیجر هاست دایرکت ادمین شوید، همونطور که در بالا هم در تصویر مشخص شد دو فایل که با عنوان installer.php وفایل قالب که بافرمت zip.دردسترس قرار داره رو خواهید دید، حالا با عبور ماوس از روی فایلی کادری ظاهر میشه روی گزینهExtract کلیک کرده.واون را از حالت فشرده خارج کنید. مسیری که روی public_html قرار داره را دست نخورده باقی بگذارید. و در نهایت مجددا روی دکمه Extract کلیک کنید.

در نهایت به مرحله بعدی هدایت خواهید شد.

همونطور که مشاهده می‌کنید در این مرحله از شما میخواهد. تا اطلاعات مربوط به دیتابیس سایت رو وارد کنید، بنابراین لازمه تا یک دیتابیس جدید در هاست دایرکت ادمین بسازید و اطلاعات اون را وارد کنید.

ساخت دیتابیس جدید در هاست دایرکت ادمین

پس به صفحه اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین در هاست مراجعه کرده. و سپس مشابه تصویر زیر از بخش Account Managerروی گزینه MySQL Management کلیک کنید.تاوارد مرحله ساخت دیتابیس درهاست دایرکت ادمین شوید.

بعداز کلیک روی دکمه MySQL Management به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد،که میتونید در اون به مدیریت و کنترل پایگاه داده هایی که در هاست دایرکت ادمین. برای وردپرس و یا هر نوع سیستم مدیریت محتوای دیگه ساختید بپردازید. حالا برای اینکه یک دیتابیس جدید ایجاد کنید در همین صفحه روی گزینه Create new Database کلیک کنید. تا به صفحه ساخت دیتابیس در هاست دایرکت ادمین هدایت شوید.

ادامه:

در نهایت بعد از مراجعه به این صفحه قادر خواهید بود.تااقدام به ساخت دیتابیس جدیددر هاست دایرکت ادمین کنید.حالا همونطوری که درتصویر زیر میبینیدو بر اساس توضیحات ارائه شده نسبت به ساخت پایگاه داده جدید. برای سایت وردپرس خودتون در هاست دایرکت ادمین اقدام کنید.

آموزش مدیریت محتوای سایت درسایت آروین https://arvien.ir
 • Database Name: این بخش شامل نام پایگاه داده وردپرس شماست، بنابراین کافیه تا مشابه نمونه تصویر زیرنام پایگاه داده خودتونو به جای اون وارد کنید.که در اینجا نام پایگاه داده ما Mizban_fa می‌باشد. دقت کنید که نام پایگاه داده به حروف بزرگ و کوچک حساس می‌باشد. و نکته دیگه اینکه نامی که در فیلد دیتابیس وارد میکنید دارای پیشوند نام دامنه شما میباشد.
 • Database Username: این بخش نیز شامل نام کاربر پایگاه داده وردپرس می‌باشد، در اینجا من برای نام پایگاه داده ونام کاربری پایگاه داده یکسان استفاده کردم.اما شما حتماحتما سعی کنید تا از نام متفاوتی برای افزایش امنیت در این مرحله استفاده کنید. تا نام کاربری پایگاه داده با نام پایگاه داده متفاوت باشد.

ادامه:

 • Username Password: در این فیلد نیز رمز مورد نظر برای پایگاه داده خودتونو وارد کنید. رمز شما باید یک رمز قوی باشد که شامل حروف بزرگ، حروف کوچک. کاراکترهای خاص و اعداد باشد تا هرکسی قادر نباشد تا به اطلاعات دیتابیس شما دسترسی پیدا کند. پیشنهاد می‌کنم با استفاده از دکمه Random که در مقابل این فیلد قرار داره. از رمز تصادفی که هاست دایرکت ادمین در اختیار شما قرار خواهد داد استفاده کنید.
 • Confirm Password: در این فیلد نیز مجددا رمز عبور خودتونو وارد کنید. اگر از دکمه Random استفاده کرده باشید. هر دو فیلد رمز و تکرار رمز به صورت خودکار وارد خواهند شد.

ادامه:

حالا که اطلاعات پایگاه داده خودتونو وارد کردید مشابه تصویر روی دکمه Create کلیک کنید و منتظر بمانید. تا پایگاه داده شما ساخته شود. حالا که دیتابیس شما ساخته شد به صفحه installer.php دردامنه سایت برگردید. و با وارد کردن اطلاعات دیتابیس ادامه مراحل راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس رو پیش برین.

ادامه مراحل راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

حالا که وارد صفحه مورد نظر شدید همینطور که در سربرگ Basic قرار دارید. ابتدا از قسمت Action گزینه   connect and remove all data را انتخاب کنید. و سپس اطلاعات دیتابیس رو مشابه تصویر و توضحات ارائه شده در زیر وارد کنید.

 • Host: در این فیلد گزینه /home/wpthemef/public_html به صورت پیشفرض قرار داره و لازم نیست. تا هیچ گونه تغییری در اون اعمال کنید، همونطور که میبینید فیلد دیگه ای با نام port هم در مقابل اون قرار داره که اونم به صورت خودکار بر اساس سرور شما شناسایی خواهد شد، بنابراین به این گزینه کاری نداریم و هیچ تغییری در اونها نباید اعمال کنیم.
 • Database: در این بخش باید نام پایگاه داده خودتون رو که در هاست سی پنل ساختید وارد کنید، در اینجا ما نام پایگاه داده‌مون رو Mizban_fa انتخاب کردیم،شما هم هر نامی که برای پایگاه داده و دیتابیس وردپرس خودتون انتخاب کردید در این فیلد وارده کنید.

ادامه:

 • User: در این بخش هم باید نام کاربر پایگاه داده وردپرس خودتون را وارد کنید. در اینجا هم من از نام Mizban_fa انتخاب کردم، شما هم هر نامی که برای نام کاربری پایگاه داده و دیتابیس وردپرس خودتون انتخاب کردید در این فیلد وارده کنید.
 • Password: در این فیلد نیز رمزی که برای پایگاه داده وردپرس خودتون انتخاب کردید رو در اینجا وارد کنید. برای رمز پایگاه داده هم تکرار میکنم که سعی کنید. موقع ساخت دیتابیس از یک رمز خیلی خیلی قوی استفاده کنید. که به راحتی قابل حدس زدن هم نباشد.

ادامه:

حالا که اطلاعات دیتابیس را وارد کردید به پایین صفحه اسکرول کنید. و روی دکمه Test Database کلیک کنید تا اطلاعات دیتابیس بررسی شده .و پیغام Success رو برای اطلاعات دیتابیس، هاست، ورژن مورد نیاز سرور و… رو مشاهده کنید. اگر در این مرحله با خطا مواجه شدید باید بررسی کنید و ببینید که در کدوم بخش خطا رو ثبت کرده و اونو رفع کنید. حالا که همه چی صحیح و درست هست روی دکمه Next که درانتهای صفحه قرار داره کلیک کنید، با کلیک روی این دکمه پنجره‌ای مشابه تصویر زیر براتون بازمیشه.که به عنوان یک تاییدیه درهنگام نصب بسته آسان وردپرس به شما نمایش داده میشه. و اگر همه چی رو درست وارد کردید روی دکمه ok کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

ادامه:

بعد از کلیک روی دکمه ok منتظر بمونید تا داده های شما پردازش شده. و موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس پردازش شوند.

با کلیک روی دکمه Next به صفحه زیر هدایت میشید. که در اون جزییات نصب بسته آسان وردپرس به شما نمایش داده میشه و همونطور که در اون مشاهده میکنید. هیچ خطایی در اون وجود نداره و همگی موارد به رنگ سبز هستند،حالا کافیه روی دکمه آبی رنگ Admin Login کلیک کنید و نتیجه کار رو مشاهده کنید.

? بعد از کلیک روی دکمه مذکور به صفحه لاگین وردپرس هدایت میشید. در این مرحله می بایست رمز عبور و نام کاربری ست شده روی دیتابیس را وارد کنید.درصورتی که به هردلیلی به این اطلاعات دسترسی نداریدمی توانیدآن هارااز بخش phpmyadmin هاست خودبردارید.این مراحل در phpmyadmin هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین کاملا مشابه هست.

ادامه:

آموزش تغییر نام کاربری و رمز عبور وردپرس بعد از اینکه با موفقیت کار نصب و راه‌اندازی بسته نسبی قالب وردپرس به پایان رسید.درآخرین مرحله پس ازورود به پیشخوان وردپرس پیشنهاد می کنیم فایل های مربوط به بسته نصبی و افزونه داپلیکاتورراحذف نمایید. برای این منطورازمنویduplicator به زیرمنوی tools مراجعه نموده و روی دکمه  کلیک کنید. یا اینکه وارد فایل منیجر هاست دایرکت ادمین شده و فایل installer.php و فایل zip.مربوط به فایل های وردپرس رو پاک کنید،چون اگر این فایل ها باقی مونده باشن و کسی به آدرس نصب مراجعه کنه. میتونه تا باعث ایجاد خرابکاری در سایت شما شده و براتون مشکل آفرین باشد.

رفع خطاهای راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

امامثل هرچیزدیگه ممکنه تادرحین راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس. درهاست دایرکت ادمین هم خطا هایی برای شما رخ بده و موفق به نصب اون نباشید. که در ادامه به خطاهای رایجی که هنگام نصب و راه اندازی بسته نصب آسان. براتون ممکنه پیش بیاد میپردازم تا از خطاهای احتمالی جلوگیری به عمل بیارید. حین راه اندازی بسته نصبی آسان ممکن است با دو خطای زیر مواجه خواهید شد:

 • خطای Interval server Error 500
 • خطای INSTALL ERROR هنگام راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

رفع خطای Interval server Error 500

بیشترین وشایع‌ترین خطایی که هنگام راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس رخ میده. این خطاست که به دلیل وجود ناهماهنگی در سرور ممکنه به وجود بیاد. و برای حل اون یک راهکار خیلی ساده وجود داره که به راحتی میتونید. خطای 500 هنگام نصب بسته آسان وردپرس رفع کنید.این خطابه دلیل سطح دسترسی ها رخ میدهند. و به دلیل اینکه دسترسی به فایل ها و پوشه ها ممکنه حین نصب تغییر کرده باشند.

ادامه:

با این خطا مواجه شوید. در صورتی که هنگام ساخت بسته نصبی قالب وردپرس. از یک کنترل پنل و هنگام نصب اون از کنترل پنل دیگه استفاده شده این خطا معمولا رخ میده، چرا که به دلیل تغییر ساختاری در هاست سی پنل و دایرکت ادمین. سطح دسترسی تغییرداده میشه.بنابراین وارد فایل منیجر هاست خودتون شده و تمام پوشه های مربوط به وردپرس و پوشه های موجود.که به وردپرس مربوط هستند رو بررسی کنید تا از قسمت Permissions سطح دسترسی اونها به صورت صحیح وارد شده باشند.

ادامه:

 • سطح دسترسی برای پوشه های هاست باید روی 0755 باشند.
 • سطح دسترسی برای فایل های هاست باید روی 0644 باشند.

پساگرسطح دسترسی برای فایل ها و پوشه های شما چیزی به غیر این هست. باانتخاب فایل ها و پوشه های مورد نظر در هاست دایرکت ادمین.ازقسمت Set Permissions عددموردنظرروانتخاب کرده. وروی همین دکمه کلیک کنید. تا سطح دسترسی فایل ها تغییر داده شوند و همونطور که در بالا گفتم برای پوشه ها سطح دسترسی روی 755 و برای فایل ها روی 644 قرار بگیرند. برای این کار کافیه روی عدد مقابل فایل یا فولدر که در ستون permission قرار گرفته کلیک کنید. مجوز دسترسی را وارد و روی آیکون ✔ کلیک کنید.

حالا بعدازتغییرسطح دسترسی آدرس سایت روبازکرده و رفرش کنید، خواهید دید که مشکل برطرف شده و خطای 500 برای سایت شما برطرف خواهد شد.

رفع خطای INSTALL ERROR هنگام راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

این خطا میتونه تا به دلایل گوناگونی رخ بده که بسته به نوع خطا.درهنگامی که درصفحه installer.php قرار دارید باید پیغامی که نمایش داده میشه رو بررسی کنید.تابرای رفع اون اقدام کنید که در ادامه به چند مورد از خطاهای رایج این خطا میپردازیم.

 • In order to extract the archive.zip file the PHP ZipArchive module must be installed

این خطا همونطور که در مراحل اولیه راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس بهش اشاره کرده. به دلیل فعال نبودن ماژول Zip روی هاست شما رخ میده.که درحالت اتوماتیک خوداسکریپت در تلاش هست تا فایل های مورد نیاز رو از حالت زیپ خارج کنه. بنابراین اگر با چنین خطایی مواجه شدید در مرحله اول که تو صفحه installer.php قراردارید.گزینه Manual Archive Extraction را انتخاب کنید.وبعدش به صورت دستی از طریق هاست اقدام به خارج کردن فایل فشرده ازحالت زیپ کنید.یعنی روی دکمه Extract که مقابل فایل zip قرار داره کلیک کرده و گزینه Extract رو انتخاب کنید. تا فایل های وردپرس از حالت فشرده خارج شوند. در نهایت بعد از این کار این خطا برطرف شده و میتونید ادامه مراحل رو پیش بروید.

ادامه:

 • A wp-config.php already exists in this location

این خطا هم همونطوری که از نام اون مشخص هستش. به این دلیل رخ میده که از قبل فایلی با نام wp-config.php در مسیری که در حال نصب قالب هستید وجود دارد. همونطور که در ابتدای مقاله گفتم بسته نصب آسان وردپرس مناسب. سایت های تازه تاسیس هستش و اگر شما در سایتتون وردپرس نصب کردید و مطالب و داده هایی رو دارید. ابتدا باید بسته نصب رو در یک دایرکتوری دیگه نصب کنید. بعدش اگر قالب امکان درون ریزی دمو ازطریق تنظیمات رو داشت.فایل قالب رو روی وردپرس اصلی نصب کرده وبادرون ریزی اونو مشابه دمو در بیارید. در غیر این صورت کلیه داده های سایت شما با نصب بسته آسان وردپرس از بین خواهند رفت. پس اگر چنین فایلی از قبل وجود داره باید اون رو حذف کنید تا خطا رفع شود.

ادامه:

 • MySQLi Support Fail

این خطاهم به دلیل عدم پشتیبانی هاست شماازپایگاه داده mysqli هستش. و اگر با چنین خطایی مواجه شدید تنها راه برطرف کردن اون اینه که از هاست دیگری استفاده کنید.وقبل ازتهیه هاست حتما از میزبان سایت سوال کنید. که امکان پشتیبانی از پایگاه داده mysqli وجود داشته باشد. البته چنین خطایی خیلی چشمگیر و کم هستش. و تمامی هاست ها از این نوع پایگاه داده پشتیبانی میکنند.

ادامه:

 • When choosing manual package extraction, the contents of the package must already be extracted and the wp-config.php and database.sql files must be present in the same directory as the installer.php for the process to continue

همونطور که از این خطا هم مشخص هستش. اگر حالت خروج دستی فایل زیپ از حالت فشرده را انتخاب کرده باشید. هنگام نصب باید فایل های wp-config.php، installer.php و database.sql قابل دسترسی باشند. پس اگر با چنین خطایی مواجه شدید کافیه تا به فایل منیجر هاست مراجعه کنید. و فایل zip که شامل فایل های وردپرس هست رو از حالت فشرده خارج کنید. تا مشکل شما برطرف بشه و بتونید ادامه مراحل نصب رو پیش بگیرید.

جمع بندی نهایی نصب بسته نصبی در دایرکت ادمین

در این آموزش ما یاد گرفتیم که بسته نصب آسان وردپرس. این امکان رو به شما خواهد داد تا بدون نیاز به صرف مدت زمان خیلی زیاد.برای تغییرچیدمان وظاهرقالب درکوتاهترین زمان ممکن بیاییدوقالبی که خریداری کردید.رودقیقا مشابه پیش نمایش دمودرسایت خودتون نصب کنید.وکلیه تنظیمات روی اون رو هم شخصی سازی کنید. و همچنین به بررسی اینکه چطور نسبت به راه‌ اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست دایرکت ادمین بپردازیم. و در نهایت تونستیم تاخطاهای رایج که هنگام نصب بسته آسان.در وردپرس میتونه رخ بده را بررسی کرده و برای رفع اونها اقدام کنیم.

منبع: پایگاه دانش میزبان فا

کاربرگرامی، از ثبت نام شما سپاسگزاریم. لطفاً، قبل از اینکه بتوانید به ناحیه کاربری خود وارد شوید لازم است که حساب کاربری خود را از طریق کلیک کردن بر روی لینک فعالسازی که هم اکنون برای ایمیل شما ارسال کردیم، فعال نمایید.